/Files/images/oformlennya/Ранній вік (другий і третій роки життя).gif

Швидкими темпами зростає активність дитини, її практична вправність. Зростає прагнення до самостійності, виникають власні бажання та наміри. дитина набуває мовленнєвих умінь, інтенсивно розвивається розуміння нею мови інших людей, слово дорослого стає дійовим засобом впливу на дитячу поведінку.

Засвоюються елементарні правила поведінки в різних життєвих ситуаціях. Виникають найпростіші взаємини з однолітками. Інтенсивно розвиваються почуття: прихильність, співчуття, симпатія, задоволення успіхом.

Дошкільне дитинство - період, який включає молодший дошкільний (3-5 років) та старший дошкільний (5-6/7років) віки. Він відіграє важливу роль у загальному розвитку дитини, в становленні її особистості, набутті з допомогою дорослого власного життєвого досвіду. В дошкільному віцірозширюється коло спілкування дитини, розвивається сюжетно-рольова гра, урізноманітнюються та ускладнюються за змістом і формою види діяльності, інтелектуалізується практична активність, вдосконалюється вміння діяти самостійно, змінюється характор взаємодії дитини з дорослим, формується дитяче співтовариство з притаманною йому субкультурою. Пртягом дошкільного дитинства відбувається фактичне становлення особистості, вдосконалюється мовлення дитини, збагачуються навички спілкування, зростають фізичні можливості, розширюється життєвий простір.

Молодший та старший дошкільний віки багато у чому близькі, схожі, але водночас мають свою специфіку.

/Files/images/oformlennya/Молодший вік 1.gif

У цьому періоді інтенсивно розвивається сюжетно-рольова гра. Спільні з однолітками ігри починають домінувати над індивідуальними, дії дітей стають узгодженішими, а тривалість ігор - довшою.

Дитина не лише знає властивості багатьох предметів, а й засвоює деякі сенсорні еталони форми, величини, кольору. Зростає допитливість дитини. Значно активізується словник, виникають елементарні судження з приводу навколишнього. В образотворчій діяльності дитина дедалі частіше вдається до обдуманого зображення предметів. Зростає сприйнятливість до художніх творів. Дитина краще розрізняє ритм, риму, тембр, висоту звучання та мелодійність творів.

Удосконалюється почуттєва сфера дитини, збагачуються та ускладнюються її моральні, естетичні співпереживання, яскравішими й виразнішими стають почуття емпатії, співчуття.

/Files/images/oformlennya/Старший вік 1.gif

Різноманітнішими та багатшими стають зміст і форми дитячої діяльності. Сюжетно-рольова гра вступає у пору свого розквіту: ускладнюються сюжети, виникають ігри-фантазії, режисерські ігри.

Упродовж 6-7 років життя розвиваються різноманітні продуктивні види діяльності - малювання, ліплення, аплікація, моделювання. У цей віковий період удосконалюється трудова діяльність. Саме в цей час закладаються передумови майбутньої виробничої праці:складаються уявлення про працю та професії дорослих, формуються окремі трудові уміння й навички, формуються особистісні якості - працелюбність, наполегливість, старанність..Дитина починає навчатися, граючи, ставиться до навчання як до своєрідної рольової гри з правилами. Дошкільник непомітно для себе оволодіває елементарними учбовими діями, в нього виникає бажання та вміння вчитися. Особливе місце в розвитку посідає становлення чуттєвої сфери - емоцій та почуттів. Більш зрілими стають форми моральних, естетичних та пізнавальних почуттів - співчуття, чуйність, почуття обов'язку, взаємодопомоги, самолюбності, допитливості.

Кiлькiсть переглядiв: 660

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.