Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці

/Files/images/соц6.jpg

Наказом Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514 викладено у новій редакції Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

Це Положення встановлює порядок навчання та перевірки знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників закладів освіти, установ, організацій та підприємств, що належать до сфери управління МОН, а також учнів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів закладів освіти.

Основні вимоги Положення – обов’язкові для виконання учасниками освітнього процесу та іншими працівниками установ та закладів.

Під час прийняття на роботу і в процесі роботи посадові особи та інші працівники установ та закладів освіти мають пройти інструктаж, навчання та перевірку знань з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки в разі виникнення аварій та надзвичайних ситуацій відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Посадові особи установ та закладів освіти, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу та періодично (один раз на три роки) мають пройти навчання і перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності за участю профспілок.


Типове положення про комісію з охорони праці первинної профспілкової організації

/Files/images/соц7.jpg

Комісія з охорони праці виборного органу первинної профспілкової організації створюється цим органом на строк його повноважень на підприємстві, в установі, організації будь-якої форми власності та виду діяльності з кількістю працюючих, як правило, 50 і більше осіб.

Залежно від конкретних обставин виборний профспілковий орган підприємства може створити комісію й за меншої кількості працівників.

У структурних підрозділах великих підприємств, де в установленому порядку окремо обирається профспілковий орган, створюється Комісія з охорони праці цього органу.

Кількісний і персональний склад Комісії визначається і затверджується виборним профспілковим органом підприємства (структурного підрозділу) залежно від кількості працівників і специфіки виробництва.


Трудовий кодекс України підготовлений до другого читання

/Files/images/соц8.jpg

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня 2017 року підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України (реєстр. №1658) та рекомендував Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України у листопаді 2015 року. Для доопрацювання законопроекту була створена спеціальна робоча група, до якої увійшли представники держави, профспілок, організації роботодавців, громадськості, а також експерти та науковці.

Попередньо, перед засіданням Комітету, були проведені консультації між усіма сторонами задля напрацювання компромісного документу із дотриманням балансу інтересів сторін трудових відносин.

За інформацією Федерації профспілок Українивраховано пропозиції профспілок щодо:

– права працівника відмовитися від виконання роботи у зв’язку з невиплатою заробітної плати в установлений строк або не у повному розмірі (тимчасове припинення роботи не може бути підставою для відсторонення працівника від роботи або звільнення);

– при обчисленні заробітної плати не враховуватимуться до мінімальної заробітної плати доплати: за роботу у важких умовах і на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці; за суміщення; за роботу в нічний, надурочний час; премії до святкових, ювілейних дат; сума індексації заробітної плати; компенсація за порушення строків виплати заробітної плати.

У ході обговорення підготовленийпроект Трудового кодексу був затверджений та рекомендований Верховній Раді до прийняття в другому читанні та в цілому.


Довідково

Верховна Рада України у першому читанні прийняла новий проект Трудового кодексу України 5 листопада 2015 року. Проект закону №1658 у першому читанні за основу підтримали 258 народних депутатів.

Кодекс законів про працю, який сьогодні врегульовує трудові відносини в Україні, був прийнятий у 1971 році.

Кiлькiсть переглядiв: 397

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.